Stuudio

Kunst kirega

Alustasin kodustuudio sisseseadmisega mitmel heal põhjusel. Üks olulisemaid tulenes kohalikust kogukonnast ja vajadusest sõltuvalt: pakkuda lähikonna lastele võimalust tegeleda keraamikaga kodule lähemal. Mitme aasta jooksul ei osutunud aga kursused jätkusuutlikuks ning enam neid püsivalt ei toimu.

Stuudio toimib ka niiöelda "kingituste kiirabina": kui vajad kiirelt kingitust, võid mulle helistada 24/7, ehk leiad midagi sobivat ja originaalset. Riiulitel olevad esemed on uute omanike ootel ning varustatud hinnasiltidega. Kõik hinnad sisaldavad juba ka käibemaksu. Rohkem pilte konkreetsetest valminud ja olemasolevatest toodetest leiad jooksvalt Kunstikatla facebooki lehelt. Kõiki üles pildistada ei jõua, kohapeal on kindlasti suurem valik.

Teekond ja tutvustus.

Haapsalus elades algas minu kunstiteekond Haapsalu Lastekunstikoolist. Peale nelja aastat erinevaid aineid, arvestusi ja eksameid, avati lõpetajatele veel võimalus ka viies aasta edasi õppida. Vahepeal veeretas elu ette erinevaid koole ja ameteid. Õppisin raamatupidamist, avalikku haldust, ja kokandust, töötasin erinevates teenindusettevõtetes, Tallinna vanalinna a la carte restoranides kokana. Vahepeal selgus, et ilma kunstita ei saa kohe kuidagi ning astusin töö kõrvalt Tallinna Ülikooli kunstiosakonda. Lõpetasin süvendatud kunsti eriala aastal 2007. Diplomitöö: Käsmu rannaküla ehitus ja arhitektuur. Enne oma kodustuudio ehitust käisin 3-4 aastat iganädalaselt keraamikat õppimas Meistrite Hoovi Keraamikakoja keraamikute käe all. Suur tänu ja kummardus neile! Koos lapsega Muugalt Tallinna vanalinna keraamikat tegema minna oli ajamahukas ettevõtmine, sealt tuli ka idee leida võimalus teha kogu keraamika põletus protsess algusest lõpuni oma kodus. Soovijatele on hetkel veel võimalus pakkuda abi põletusteenuse näol. Mõnus ja arendav on jätkuvalt midagi juurde õppida ning seepärast leian end ikka ja jälle mõnelt põnevalt täiendõppekursuselt EKAs, siiani on need olnud kas graafika või keraamikaalased koolitused.

Helista ja saame kokku

Pirjo Madiberg

Kunstnik

Mobiil: (372) 5257587
E-mail: lohelaps@hotmail.com